ikona wczytywania strony

Galeria

Ikonka symbolizująca artykuł

Wizytacja z Danii.

2023-10-23

W dniu 12.10.2023r. Dzienny Dom Seniora w Tyńcu Małym odwiedzili goście z duńskiej gminy Nordfyns Kommune. Pani Alevtina Andersen, pan radny Idrees Haider oraz pan Wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik.

Goście zapoznali się z funkcjonowaniem naszej placówki, a następnie opowiadali nam o funkcjonowaniu placówek pomocy społecznej swojego kraju. Spotkanie to było świetną okazją do wymiany informacji i doświadczeń pracy z seniorami.

Wizytacja z Danii.Wizytacja z Danii.Wizytacja z Danii.
Ikonka symbolizująca artykuł

Rejs statkiem po Odrze we Wrocławiu

2023-09-15

Dnia 11.09.2023r. Dzienny Dom Seniora w Tyńcu Małym zorganizował dla Naszych Seniorów wycieczkę statkiem po Odrze we Wrocławiu. Rejs dał mnóstwo przyjemności i wiele satysfakcji. To jedna z lepszych atrakcji miasta, która przyciąga turystów i mieszkańców nad rzekę. Podczas rejsu podziwialiśmy najlepsze widoki nad Odrą. Wrocław z perspektywy rzeki to zupełnie inne doznania.

Rejs zaczęliśmy z przystani w pobliżu historycznego Ostrowa Tumskiego. Najpierw płynęliśmy w górę rzeki, czyli w stronę Mostu Pokoju. Podczas rejsu mijaliśmy nowoczesny budynek Biblioteki Uniwersyteckiej, Pomnik Atomu, Most Grunwaldzki i pierwszy w Polsce dom na wodzie. Następnie płynęliśmy pod kolejką linową "Polinka" wzdłuż Wybrzeża Stanisława Wyspiańskiego do budynku Politechniki. Do płynęliśmy do przystani ogrodu Zoologicznego i tam zawróciliśmy.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Taka atrakcja napewno długo zostanie w pamięci Naszych Seniorów

Wycieczka przygotowana została w ramach programu wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025.Edycja 2023

Rejs statkiem po Odrze we WrocławiuRejs statkiem po Odrze we WrocławiuRejs statkiem po Odrze we WrocławiuRejs statkiem po Odrze we WrocławiuRejs statkiem po Odrze we WrocławiuRejs statkiem po Odrze we Wrocławiu
Ikonka symbolizująca artykuł

II Piknik Międzypokoleniowy

2023-07-27

II Piknik Międzypokoleniowy w DDS Tyniec Mały

19 lipca 2023 roku w Dziennym Domu Seniora w Tyńcu Małym odbył się II Piknik Międzypokoleniowy.

Do udziału w pikniku zostali zaproszeni: Wójtowie Pan Ryszard Pacholik, Piotr Kopeć ,Dyrektor GOPS Pani Ludwika Teresa Oszczyk, Sekretarz Pani Maria Wilk, przewodniczący Rady Gminy Pan Henryk Łoposzko oraz sołtys wsi Tyniec Mały Pan Janusz Gargała, a także rodziny Naszych pensjonariuszy.Piknik był realizacją m.in. takich założeń jak przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych i niepełnosprawnych, promocja rodziny, integracja środowiska lokalnego.

Zorganizowany piknik był doskonałą okazją do wspólnego spotkania i poznania bliżej z rodzinami Naszych Seniorów.

Piękna pogoda również nam sprzyjała. Apetyt i humory wszystkim dopisywały. Goście chętnie częstowali się potrawami z grilla, sałatkami, ciastem i napojami.

Piknik upłynął w przyjaznej, rodzinnej atmosferze i na długo zostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych, którzy już z niecierpliwością czekają na kolejne takie wydarzenie.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowym w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025.Edycja 2023.

II Piknik MiędzypokoleniowyII Piknik MiędzypokoleniowyII Piknik MiędzypokoleniowyII Piknik MiędzypokoleniowyII Piknik MiędzypokoleniowyII Piknik MiędzypokoleniowyII Piknik Międzypokoleniowy
Ikonka symbolizująca artykuł

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

2023-06-27

Dnia 22.06.2023r. Dzienny Dom Seniora po raz kolejny zorganizował wycieczkę współfinansowaną w ramach programu wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025.Edycja 2023.

Tym razem Seniorzy odwiedzili Ogród Botaniczny we Wrocławiu.

Wycieczka cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Wszystkim bardzo się podobało.

Pogoda dopisała, wycieczkę zakończyliśmy pysznymi lodami i kawą.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego we WrocławiuWycieczka do Ogrodu Botanicznego we WrocławiuWycieczka do Ogrodu Botanicznego we WrocławiuWycieczka do Ogrodu Botanicznego we WrocławiuWycieczka do Ogrodu Botanicznego we WrocławiuWycieczka do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu
Ikonka symbolizująca artykuł

Wspólne kolędowanie w Przedszkolu

2023-03-27

Tym razem to nasi Seniorzy wybrali się z wizytą do przedszkolaków Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Tyńcu Małym zaprosiły nas na wspólne kolędowanie. Każda grupa przygotowała się wspaniale do występów. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

KolędaKolędaKolęda
Ikonka symbolizująca artykuł

Dzień Babci i Dziadka

2023-03-27

Dnia 8.02 Nasi Seniorzy po raz kolejny zostali zaproszeni do Przedszkola Samorządowego w Tyńcu Małym na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały występ pt."Czerwony Kapturek" . Na koniec spotkania otrzymaliśmy słodki poczęstunek. Ten wspólny czas dostarczył wszystkim radosnych i niezapomnianych przeżyć. Niesienie radości drugiemu człowiekowi jest największą wartością, o której nie możemy zapominać. Spotkanie to na długo zapisze się w naszej pamięci. Dziękujemy za miłe przyjęcie. Do zobaczenia.

Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka
Ikonka symbolizująca artykuł

Karnawał 2023

2023-03-27

14.02.2023r. w Dziennym Domu Seniora w Tyńcu Małym odbyła się prawdziwa impreza. Dobra muzyka na żywo, a to za sprawą specjalnego gościa Pana Sołtysa Janusza Gargała rozbrzmiewała w całym Domu za co serdecznie dziękujemy

Własnoręcznie wykonane maski, stroje karnawałowe i sympatyczne towarzystwo.To wszystko sprawia, że seniorzy doskonale się bawią. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami, m.in wybór najsympatyczniejszego Seniora miesiąca, ktorym to została Pani Stasia Kłaczyńska z Cieszyc czy konkurs na najlepsze przebranie. Wygranymi zostali Pani Zosia Kiepura oraz Pan Wacław Czepielinda z Kobierzyc. Gratulujemy

Aby dać chwilę wytchnienia, tance przeplatają się z zabawami karnawałowymi. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porywała wszystkich do tańca. Ten dzień to była doskonała okazja do wspólnych rozmów i niezwykłej integracji Seniorów. A trzeba przyznać, że czują się tutaj doskonale. Wspólna zabawa przynosi wiele pozytywnych emocji. Jednym słowem – szampańska zabawa. Jak karnawał, to zabawa! Jak zabawa, to na całego!

Karnawał 2023Karnawał 2023Karnawał 2023Karnawał 2023Karnawał 2023
Ikonka symbolizująca artykuł

Ognisko z okazji pierwszego Dnia Wiosny

2023-03-27

W naszym Dziennym Domu Seniora w Tyńcu Małym Nasi Seniorzy nie próżniują.Korzystając z pierwszych wiosennych promieni słońca postanowiliśmy zrobić ognisko. Pyszne kiełbaski, doborowe towarzystwo, dobra muzyka i wesoła atmosfera udzieliły się wszystkim Mamy nadzieję, że każdy kolejny dzień będzie coraz cieplejszy, ponieważ sezon na grillowanie i spędzanie czasu w naszym ogrodzie uważamy za otwarty.

Ognisko z okazji pierwszego Dnia WiosnyOgnisko z okazji pierwszego Dnia WiosnyOgnisko z okazji pierwszego Dnia WiosnyOgnisko z okazji pierwszego Dnia Wiosny
Ikonka symbolizująca artykuł

Kolęda Duszpasterska

2023-01-18

W naszym Dziennym Domu Seniora gościliśmy proboszcza naszej parafii Ks. Ireneusza Alczyka oraz Sołtysa naszej wsi Pana Janusza Gargała z Kolęda Duszpasterską.

Po wspólnej modlitwie nasi pensjonariuszy otrzymali błogosławieństwo i pamiątkowe obrazki.

Seniorzy bardzo chętnie śpiewali kolędy, a przygrywał im sam Pan Sołtys.

Wspólne śpiewanie,słodki poczęstunek i rozmowy sprawiły wszystkim wiele radości.

KolędakolędaKolęda

Dzienny Dom Seniora w Tyńcu Małym

ul. Domasławska 10
55-040 Tyniec Mały
Tel. 71 71 51 896
info@ddstyniec.pl

Link do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności