ikona wczytywania strony

Aktualności

Ikonka symbolizująca artykuł

Szkolenie bezpieczny Senior

2023-05-11
Szkolenie bezpieczny Senior
Ikonka symbolizująca artykuł

Kolęda Duszpasterska

2023-01-18

W naszym Dziennym Domu Seniora gościliśmy proboszcza naszej parafii Ks. Ireneusza Alczyka oraz Sołtysa naszej wsi Pana Janusza Gargała z Kolęda Duszpasterską.

Po wspólnej modlitwie nasi pensjonariuszy otrzymali błogosławieństwo i pamiątkowe obrazki.

Seniorzy bardzo chętnie śpiewali kolędy, a przygrywał im sam Pan Sołtys.

Wspólne śpiewanie,słodki poczęstunek i rozmowy sprawiły wszystkim wiele radości.

KolędakolędaKolęda
Ikonka symbolizująca artykuł

ANDRZEJKI

2022-12-07

ANDRZEJKI

Każdy z nas jest ciekaw, co go czeka w przyszłości, czy spotka odpowiedniego partnera, partnerkę, czy będzie bogaty lub czy wyjedzie w wymarzoną podróż. Aby sprawdzić, co przyniesie życie udajemy się do wróżek, astrologów, czytamy horoskopy lub wróżymy sobie sami. Takim magicznym dniem, w którym wszystkie wróżby się spełniają jest między innymi Wigilia Św. Andrzeja, zwana potocznie „andrzejkami”.

W sali otoczonej blaskiem świec i przepełnionej magią seniorzy wróżyli sobie z kart, odczytywali kształty wosku lanego przez klucz, zamkniętymi oczami wbijali szpilkę w serce z wróżbą. Nasz Pan psycholog o imieniu Andrzej otrzymał życzenia imieninowe oraz upominek. Po raz kolejny okazało się, że seniorzy potrafią wspaniale się bawić, mają duże poczucie humoru oraz niespożytą energię. Dzięki nim Andrzejki upłynęły w miłej atmosferze i z pewnością wszyscy uczestnicy zabawy długo będą mile wspominać ten niezwykły, pełen magii dzień.

ANDRZEJKIANDRZEJKIANDRZEJKIANDRZEJKIANDRZEJKI
Ikonka symbolizująca artykuł

INFORMACJA O WYNIKU NABORU NA STANOWISKO URZĘDNICZE

2022-12-07

Załączniki:

  1. INFORMACJA O WYNIKACH NABORU NA STANOWISKO URZĘDNICZE (plik pdf 255KB)
Ikonka symbolizująca artykuł

Występ uczniów klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Tyńcu Małym

2022-11-16

Dnia 15.11 naszą placówkę odwiedzili uczniowie II c klasy Szkoły podstawowej w Tyńcu Małym.

Wspólnie z seniorami świętowały 104-tą rocznicę Niepodległości Polski.

Dzieci zaprezentowały wierszyki o Polsce, piosenki o tematyce patriotycznej oraz odśpiewały Hymn. Występ dzieci zakończyły gromkie brawa i obdarowanie słodkim poczęstunkiem.

Serdeczne podziękowania dla uczniów oraz dla wychowawczyni klasy pani Urszuli Zbroińskiej za wspaniałe przygotowanie tego występu. Nasi seniorzy byli bardzo zadowoleni oraz wzruszeni.

Występ uczniów klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Tyńcu MałymWystęp uczniów klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Tyńcu MałymWystęp uczniów klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Tyńcu MałymWystęp uczniów klasy IIc ze Szkoły Podstawowej w Tyńcu Małym
Ikonka symbolizująca artykuł

Wycieczka do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

2022-11-14

W dniu 21.09.2022 odbyliśmy wycieczkę do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu na wystawę pt." Wrocław 1945-2016".

Przepiękną opowieść o powojennych losach mieszkańców oraz przybyłych z różnych stron Polski i z Kresów przedstawił nam przemiły przewodnik. Po zwiedzeniu centrum wzięliśmy udział w warsztatach tworzenia sitodruku.

Wycieczka została zorganizowana dzięki współpracy Urzędu Gminy w Kobierzycach i Stowarzyszenia Algomeracja Wrocławska.

Wycieczka do Centrum Historii ZajezdniaWycieczka do Centrum Historii ZajezdniaWycieczka do Centrum Historii ZajezdniaWycieczka do Centrum Historii Zajezdnia
Ikonka symbolizująca artykuł

Piknik Międzypokoleniowy

2022-11-14

Piknik międzypokoleniowy w DDP Tyniec Mały

19 sierpnia 2022 roku w Dziennym Domu Pomocy w Tyńcu Małym odbył się pierwszy piknik międzypokoleniowy. Do udziału w pikniku zostali zaproszeni: Wójtowie Pan Ryszard Pacholik, Piotr Kopeć , Sekretarz Pani Maria Wilk, przewodniczący Rady Gminy Pan Henryk Łoposzko oraz sołtys wsi Tyniec Mały Pan Janusz Gargała, a także rodziny Naszych pensjonariuszy. Piknik był realizacją m.in. takich założeń jak przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych i niepełnosprawnych, promocja rodziny, integracja środowiska lokalnego. Nie zabrakło również piknikowych smakołyków i domowych wypieków. Wspólna zabawa zawsze jest okazją do miłego spędzenia czasu.

Piknik odbył się dzięki wsparciu finansowym w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" Moduł II "zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+".

Piknik MiędzypokoleniowyPiknik MiędzypokoleniowyPiknik MiędzypokoleniowyPiknik MiędzypokoleniowyPiknik MiędzypokoleniowyPiknik Międzypokoleniowy
Ikonka symbolizująca artykuł

Wycieczka do Wrocławia

2022-10-31

Dnia 17.10.2022 r. uczestnicy Dziennego Domu Seniora w Tyńcu Małym wzięli udział w wycieczce meleksami po Wrocławiu. Podczas zwiedzania, dzięki przewodnikom poznaliśmy niesamowitą historię Wrocławia. Mimo, że wszyscy seniorzy znają Wrocław od lat to ta historia przedstawiona przez przewodnika wzbogaciła naszą wiedzę o tym pięknym mieście.

Wycieczka przygotowana została w ramach programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025. Edycja 2022

WrocławWrocławWrocławWrocław
Ikonka symbolizująca artykuł

Jasełka

2022-01-27

Dziś nasi seniorzy przedstawili Jasełka!

Wyszło pięknie!!!

Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Jasełka - zdjęcieJasełka - zdjęcieJasełka - zdjęcieJasełka - zdjęcieJasełka - zdjęcieJasełka - zdjęcieJasełka - zdjęcieJasełka - zdjęcie

Dzienny Dom Seniora w Tyńcu Małym

ul. Domasławska 10
55-040 Tyniec Mały
Tel. 71 71 51 896
info@ddstyniec.pl

Link do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności